Робінзон Крузо

Novel, Historical fiction by Даніель Дефо

Blurb

Робінзо́н Кру́зо — герой романів Даніеля Дефо, перший з яких виданий у 1719 році.
Перший твір був написаний у вигляді автобіографії, — щоденника головного героя, британського моряка, якому через аварію корабля довелося жити на безлюдному тропічному острові в гирлі річки Оріноко 28 років і 2 місяці і 19 днів.
Повна назва твору «Життя, незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо, моряка з Йорка, який прожив 28 років у повній самотності на безлюдному острові біля берегів Америки поблизу гирла річки Оріноко, куди він був викинутий корабельною аварією, під час якої весь екіпаж корабля крім нього загинув, з викладом його несподіваного звільнення піратами; написані ним самим». Книга започаткувала класичний англійський роман і породила моду на псевдодокументальну художню прозу; її нерідко називають першим «справжнім» романом англійською мовою.
В основу першого твору було взято епізод з життя Олександра Селкірка, шотландського моряка, боцмана судна «Cinque Ports», Селкірк мав

First Published

1719

Member Reviews Write your own review

alexandru.chereches

Alexandru.chereches

Prima carte a copilariei ce am citit-o de peste 10 ori toamna si iarna in timp ce savuram o bucata de salam de sibiu si dulceata de prune.

0 Responses posted in January
Log in to comment