Штіллер

fiction by Макс Фріш

Blurb

«Штіллер» — роман швейцарського письменника та драматурга Макса Фріша, написаний 1954 року. Твір є незвичайний за змістом та формою і приніс авторові великої популярності у світі.
В пасажирові поїзда, який перетнув швейцарський кордон, пізнають цюрихського скульптора Анатоля Штіллера. Відомо, що він тривалий час проживав в Цюрихові та Парижі, а потім зник. Але в пасажира американський паспорт на ім'я Джеймса Уайта й він категорично відмовляється визнавати себе Штіллером. Потрапивши до камери попереднього ув'язнення, герой починає писати. Його записки — це спогади про колишнє життя, про зустрічі з людьми, про шлюб. Наглядачеві Кнобелю герой розказує про своє життя в Америці — Джеймс Уайт постає в цих розповідях злодієм-„суперменом“, який має на своєму рахункові п'ять вбивств.
Стіни камери, в якій відбувається дійство, розсуваються спогадами героя про неймовірні пригоди, які він пережив під час подорожей Новим Світом. Історії ці — правдиві та вигадані — однаково є важливими. Мова в них ведеться про душевні переживання, про майже істеричну потребу людини вирватися з рамок власного життя та життя суспільства.

First Published

1954

Member Reviews Write your own review

mandavi

Mandavi

Es beginnt ganz vergnüglich, fast schon komisch mutet Whites Empfang in der Schweiz an. Irgendwann beginnt man zu ahnen und schlussendlich endet alles ziemlich tragisch. Ein Buch darüber, sich selbst anzunehmen? Vielleicht.

0 Responses posted in April
Log in to comment