מזמור חג המולד

Speculative fiction by צ'ארלס דיקנס

Blurb

מזמור חג המולד הוא נובלה מאת הסופר האנגלי צ'ארלס דיקנס. הספר פורסם לראשונה ב-19 בדצמבר 1843 בהוצאת הספרים "צ'אפמן והול".
זהו סיפורו של אבנעזר סקרוג' הקמצן, והמהפך הרוחני והרגשי שהוא עובר כשנגלות לפניו רוחות הרפאים של שותפו לעסקים מארלי, הרוח של חג המולד של העבר, רוח חג המולד של ההווה ורוח חג המולד של העתיד. הספר זכה להצלחה מיידית ולשבחי המבקרים.
הספר נכתב ופורסם בבריטניה בתחילת התקופה הוויקטוריאנית, אז החלה התעניינות נוסטלגית אל מסורות ישנות של חג המולד, וכן הונהגו מסורות חדשות כגון עץ חג המולד וכרטיסי ברכה לחג. דיקנס שאב את הסיפור ממקורות רבים ומגוונים אך בעיקר השפיעו עליו החוויות המשפילות שעבר בילדותו, הסימפטיה שחש כלפי העניים וסיפורי חג המולד ואגדות שונות שהכיר.
מבקרים ראו בסיפור כתב אישום נגד הקפיטליזם של המאה ה-19. נהוג לייחס לספר את השבת החגיגות העליזות של חג המולד אחרי תקופה של רצינות וקדרות. "מזמור לחג המולד" נשאר פופולארי מיום שפורסם, ומעולם לא חדלו להוציאו לאור. הסיפור עובד פעמים רבות לקולנוע, טלוויזיה, תיאטרון, אופרה ועוד.

First Published

1843

Member Reviews Write your own review

kdganey1991

Kdganey1991

The story never gets old. I just have to shake The Muppets from my head whenever I read this (but is it really such a bad thing to picture Kermit the Frog as Bob Cratchit).

0 Responses posted in December
Log in to comment