מחווה לקטלוניה

Autobiography by ג'ורג' אורוול

Blurb

"מחווה לקטלוניה" הוא ספר מאת ג'ורג' אורוול שפורסם בשנת 1938.
הספר מחווה לקטלוניה כולל את חוויותיו של אורוול מהשתתפותו בלחימה נגד הפשיסטים במלחמת האזרחים בספרד. אורוול היה חייל מיליצית POUM המרקסיסטית, והספר גם כולל תיעוד של המאבק העקוב מדם שהתנהל בתוך המחנה הרפובליקני עצמו. במאבק פנימי זה נלחמו הקומוניסטים ואנשי משמרות ההסתערות באנרכיסטים ובמרקסיסטים שהתנגדו לקומוניזם הסובייטי.
הספר נדחה על ידי המו"ל ויקטור גולאנץ, עד אז המו"ל הקבוע של אורוול, ופורסם לבסוף על ידי הוצאת פרד וורבורג, שהייתה אז קטנה למדי. המהדורה הראשונה של הספר נמכרה רק ב-700 עותקים, אך כיום הוא נחשב לאחד התיאורים החזקים של מלחמת ספרד ולמסמך חשוב על התפתחותו הפוליטית של אורוול עצמו, בעיקר כאיש שמאל רדיקלי אנטי-קומוניסטי. וורבורג היה גם המו"ל שהסכים להוציא לאור את חוות החיות של אורוול, לאחר שהספר נדחה מסיבות פוליטיות על ידי מספר הוצאות אחרות באנגליה.
הספר תורגם במלואו לעברית לראשונה רק בשנת 2012 בהוצאת עם עובד הגם שקטעים ממנו הופיעו בעברית עוד קודם לכן באוסף "מתחת לאף שלך" הכולל מבחר מאמרים מאת ג'ורג' אורוול. אוסף זה כולל גם את המאמר "מבט אחורה על מלחמת ספרד", מאמר החופף במידת מה לנושאי "מחווה לקטלוניה".

First Published

1938

Member Reviews Write your own review

Be the first person to review

Log in to comment