נקודת המפנה

non-fiction by מלקולם גלדוול

Blurb

נקודת המפנה: "חשיבותם הגדולה של הדברים הקטנים" הוא ספרו של מלקולם גלדוול. הספר פורסם לראשונה על ידי Little Brown בשנת 2000. הספר תורגם לעברית על ידי עפרה אביגד, ויצא לאור על ידי הוצאת ידיעות אחרונות.
גלדוול מגדיר את "רגע המסה הקריטית, הסף, נקודת הרתיחה" כנקודת המפנה. הספר מנסה להסביר ולתאר את "מסתרי" השינויים הסוציולוגיים המתווים את חיי היומיום. הוא טוען כי הדרך הטובה ביותר להבנת התפשטות של רעיונות, מסרים, התנהגויות ומוצרים היא להתייחס אליהם כאל מגפה. לכל מגפה יש נקודת מפנה. חלק מהדוגמאות לשינויים המוזכרות בספר הן: התפשטות להיטי אופנה, הפיכת תוכניות טלוויזיה מסוימות לפופולאריות ביותר וגאות ודעיכה של גלי פשע בניו-יורק. ניקוי רחובות ניו-יורק, הזדקנות האוכלוסייה במעט ושיפור קטן בנוכחות המשטרה יצרו אפקט דרמטי של ריסון הפשע.
שלושה מאפיינים משותפים לכל הדוגמאות – הידבקות, השפעה גדולה של גורמים קטנים והתרחשותו של שינוי מהיר ודרמטי בעת ההגעה לנקודת המפנה. שהגעת לנקודה אז תמשיך ישר ותפנה בכיכר שמאלה ותיראה את הבור השחור של "נקודת המפנה"

First Published

2000

Member Reviews Write your own review

trade4life

Trade4life

Sehr unterhaltsam und gleichzeitig informatives Buch über die Entstehung größer Bewegungen/Trends . Anhand historischer Beispiele in unterschiedlichen Bereichen (Mode, Kriminalitätsbekämpfung, Widerstand im Bürgerkrieg usw.) lernt der Leser, warum aus scheinbar kleinen, unwichtigen Dingen Großes entstehen kann. Nicht nur aus Sicht der Gesellschaft, sondern auch für das eigene Tun eine gute Inspirationsquelle wie ich finde..

0 Responses posted in October
Log in to comment