Brāļi Karamazovi

Novel by Fjodors Dostojevskis

Blurb

"Brāļi Karamazovi" ir krievu rakstnieka Fjodora Dostojevska pēdējais romāns. Pabeigts pēc divu gadu ilgas rakstīšanas 1880. gada novembrī, publicēts Russkiy vestnik literarājā žurnālā.
Filozofiskā romāna darbība notiek 19. gadsimta Krievijā. Tajā tiek aplūkotas tādas tēmas kā Dievs, brīvība un morāle. Stāsta galvenie varoņi ir atšķirīgi brāļi. Tiek uzskatīts, ka viņi pārstāv trīs cilvēku daļas. Ivans ir intelektuālais ateists, Dmitrijs — emocionālais sieviešu mīlētājs, Aļoša — kristietis un varonis un viltīgais ārlaulības dēls Pāvels Smerdjakovs, kas tiek uzskatīts par ģimenes kalpu.
"Brāļu Karamazovu" romāns tiek uzskatīts par Dostojevska izcilāko darbu, kā arī par viņa vissarežģītāko un dziļāko romānu. Kopš romāna publicēšanas tas tiek atzīts par vienu no augstākajiem sasniegumiem literatūrā.

First Published

1880

Member Reviews Write your own review

Ksenia

Ksenia

Das Buch hat mich sehr beeindruckt wegen seines zeitgenössischen psychologischen Inhalts. Philosophisch, an manchen Stellen sehr herausfordernd, keine einfache Lektüre, man soll sich Zeit nehmen und sich in die Geschichte fallen lassen.

0 Responses posted in April
anoncry0

Anoncry0

While the writing style seemed dry and only -barely- held my attention, as the story grew in complexity and the character's situations more intertwined the seed of this story sprouts into an extreme philosophical perspective. I highly recommend if you can keep your attention span at bay.

0 Responses posted in December
Log in to comment