Blurb

"Mazais princis" ir franču rakstnieka un lidotāja Antuāna de Sent-Ekziperī vislabāk pazīstamā grāmata. Autors to uzrakstīja 1943. gadā, dzīvojot Ņujorkā, ASV. Grāmatu Sent-Ekziperī ir ilustrējis pats, un veltījis to savam draugam Leonam Vertam.
Darbs "Mazais princis" ir vislasītākā un visvairāk tulkotā franču grāmata pasaulē. Tā tika pasludināta par 20. gadsimta Francijas labāko grāmatu. Darbs ir iztulkots vairāk nekā 250 valodās un dialektos, kā arī braila rakstā. Ievas Lases latviešu valodā tulkotais stāsts Latvijā ir izdots vairākas reizes. Kopumā katru gadu pasaulē joprojām tiek pārdotas vairāk kā miljons "Mazā prinča" grāmatas, bet kopējais pārdoto grāmatu skaits ir lielāks kā 140 miljoni. "Mazais princis" ir kļuvis par vislabāk pārdoto grāmatu pasaulē, kāda jebkad ir bijusi izdota. Jau no grāmatas iznākšanas brīža, stāsts par Mazo princi ir pārveidots gan par teātra, operas un baleta izrādēm, gan par Mazo princi ir uzņemtas kinofilmas un zīmētas animācijas.
Lai gan grāmata ir pasniegta kā pasaka bērniem, tā vairāk ir domāta pieaugušajiem. Tajā tiek stāstīts par filozofisko cilvēka likteni, dzīves jēgu, sabiedrības kritiku un virspusējo pieaugušo dzīvi.

First Published

1943

Member Reviews Write your own review

alejandra

Alejandra

Es un libro para niños pero hecho para adultos. Es un libro con esencia y tiene mucho contenido aplicable a la vida.

0 Responses posted in September
Raquel

Raquel

Uno de esos libros que pueden parecer muy pequeños, pero que en realidad son muy grandes. Según el momento, es capaz de sacarme la lagrimita.

0 Responses posted in February
andre

Andre

O Pequeno Príncipe é um livro que faz-nos relembrar o tempo de infância, quando tínhamos uma imaginação criativa e incompreendíamos os adultos. Não é a toa que este se tornou o segundo livro mais lido do mundo, pois ele interage e reflete na vida de seus leitores. É difícil você terminar de ler o livro e não pensar no tipo de pessoa que você sonhava em se tornar quando era criança, e no que você se tornou. Perguntar-se se o seu eu passado se orgulharia do tipo de pessoa que você se tornou.

0 Responses posted in January
Log in to comment