Otello

by Viljams Šekspīrs

Blurb

"Otello" ir Viljama Šekspīra traģēdija piecos cēlienos. Tiek uzskatīts, ka Šekspīrs to sarakstījis ap 1603. gadu. Lugas sižets veidots pēc Džovanni Batistas Džiraldi īsā stāsta Un Capitano Moro.
Luga ir par Venēcijas armijas ģenerāli, mauru Otello, kuru viņa karodznieks Jago cenšas sazvērēt pret sievu Dezdemonu, pārliecinot, ka sieva viņu krāpj. Jago to dara atriebjoties Otello par Kasio, nevis viņa iecelšanu par leitnantu. Šekspīra darbu pētniekiem nav vienprātības par Otello rasi. E. A. J. Honingmans, Šekspīra pētnieks, secināja, ka rase ir neskaidra. Tomēr parasti Otello tiek tēlots kā tumšādains.
Tomass Volklijs publicēja lugu 1622. gadā. Pēc gada luga tika iekļauta First Folio Šekspīra lugu krājumā. First Folio iekļautā luga nedaudz atšķiras no 1622. gadā publicētās versijas. Vairākums mūsdienās izdoto lugas tekstu versiju veidotas pēc garākās Folio versijas.
Lugas tēmas aktualitātes dēļ "Otello" tiek bieži iestudēts arī mūsdienās. Luga ir piedzīvojusi arī vairākas ekranizācijas, tikušas veidotas dažādas literāras adaptācijas, operas.
"Otello" daudzkārt ir uzvests arī Latvijas teātros.

First Published

1622

Member Reviews Write your own review

Be the first person to review

Log in to comment