Blurb

Malý princ vydaný v roce 1943 je nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde současně o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury. Kniha obsahuje mnoho metafor a přirovnání, lze zde najít myšlenky, které autor konkrétněji vyjádřil v Zemi lidí. Kniha vypráví příběh pilota, který ztroskotá na Sahaře a tam se setkává s Malým princem, jenž sem přišel z daleké planetky.
Kniha obsahuje také autorovy kresby, které jsou reprodukovány ve většině vydání. Kniha byla přeložena do více než 180 jazyků a dialektů. Prodalo se celosvětově více než 80 milionů kopií. Jde o jednu z 50 nejprodávanějších knih. Dílo bylo zpracováno v několika filmových adaptacích, včetně filmového muzikálu Lernera Loeweho, dvou oper a jednoho animovaného seriálu. Jde o vhodnou knihu pro začátečníky při studiu francouzského jazyka.

First Published

1943

Member Reviews Write your own review

alejandra

Alejandra

Es un libro para niños pero hecho para adultos. Es un libro con esencia y tiene mucho contenido aplicable a la vida.

0 Responses posted in September
Raquel

Raquel

Uno de esos libros que pueden parecer muy pequeños, pero que en realidad son muy grandes. Según el momento, es capaz de sacarme la lagrimita.

0 Responses posted in February
andre

Andre

O Pequeno Príncipe é um livro que faz-nos relembrar o tempo de infância, quando tínhamos uma imaginação criativa e incompreendíamos os adultos. Não é a toa que este se tornou o segundo livro mais lido do mundo, pois ele interage e reflete na vida de seus leitores. É difícil você terminar de ler o livro e não pensar no tipo de pessoa que você sonhava em se tornar quando era criança, e no que você se tornou. Perguntar-se se o seu eu passado se orgulharia do tipo de pessoa que você se tornou.

0 Responses posted in January
Log in to comment