Poštovní úřad

Novel, Autobiographical novel by Charles Bukowski

Blurb

Poštovní úřad je první román amerického spisovatele Charlese Bukowského vydaný v roce 1971.
Bukowski pracoval dlouhou dobu na poště a na sklonku podzimu 1969 byl vedením upozorněn, že bude propuštěn kvůli častým absencím. Ačkoli sám tvrdil, že odešel dobrovolně, aby se mohl věnovat psaní, poštovní záznamy vypovídají něco jiného.
S Johnem Martinem se dohodl na měsíčním honoráři 100 dolarů, které mu bude Martin vyplácet a Bukowski se bude moct věnovat pouze psaní pro Martinovo nakladatelství. Ještě zašel na své pracoviště podat sám výpověď dříve, než by ji obdržel od pošty. Poté, co se rozloučil s kolegy během poslední noční směny, nakoupil zásoby alkoholu a s přáteli uspořádal několikadenní večírek na oslavu náhlé svobody.
2. ledna 1970 začal dnem i nocí poctivě psát a za tři týdny jej měl hotový. Pak vzal propisku a proškrtal místa, kde se opakoval a zeštíhlil některé věty. Měl několik pracovních návrhů názvu díla: Šest piv bez rozvrhu, Dvanáct promarněných let, Jak zemřela Betty, Zprávy z pošty. Nakonec použil prostý a výstižný název Poštovní úřad.
Poštovní úřad je prošpikován spoustou dialogů – po vzoru Fanteho a Hemingwaye.

First Published

1971

Member Reviews Write your own review

KlauDa

Klauda

Misfritz.com informiert Bukowski ist einmalig. Was in die Analen eingehen wird, ist sein Auftritt im französischen Fernsehen, live und nicht zensierbar, ausgestattet mit einer Weinflasche. Er hat gezeigt, dass die Literatur keine Angelegenheit ist von spießigen Oberlehrern.

0 Responses posted in December
Log in to comment