Tanec s draky

Novel by George R. R. Martin

Blurb

Tanec s draky je pátá kniha z fantasy série Píseň ledu a ohně od amerického autora George R. R. Martina. Anglický originál vyšel 12. července 2011, české vydání vyšlo 31. května 2012.
Tanec s draky měl být původně název druhé knihy, když Martin příběh ještě plánoval jako trilogii, a některá starší americká vydání první knihy série, Hry o trůny, uvádějí Tanec s draky jako následující knihu.
Zhruba první polovina knihy se odehrává časově souběžně s předchozí knihou, Hostinou pro vrány, ve druhé pokračují některé příběhy započaté v předchozí knize. V květnu 2005 George Martin oznámil, že délka manuskriptu Hostiny pro vrány jeho samotného a vydavatele vedla k tomu, aby kapitoly vyšly ve dvou různých knihách. Nerozhodl se však text rozdělit chronologicky, ale podle postav a lokací - knihy se tedy měly zčásti odehrávat ve zhruba stejný čas, ale víceméně na jiných místech. Tanec s draky se věnuje především událostem na severu, na Zdi a ve městě Meereen, v druhé polovině se objeví i několik kapitol z Králova přístaviště a Řekotočí.
Kniha Hostina pro vrány vyšla hned několik měsíců pro tomto rozhodnutí, následující kniha, Tanec s draky, však až po šesti letech.

First Published

2011

Member Reviews Write your own review

Be the first person to review

Log in to comment