Bod zlomu

non-fiction by Malcolm Gladwell

Blurb

Bod zlomu je sociologická kniha Malcolma Gladwella. Gladwell v tomto diele definuje bod zlomu ako „okamih kritického množstva, prahu, bodu varu“.
Kniha vyšla v českom jazyku ako Bod zlomu s podtitulom o malých příčinách s velkými následky, vydaná vydavateľstvom Dokořán v 2008 a je prekladom originálneho anglického vydania The Tipping Point: How Little Things Can Make a Big Difference.
V roku 2013 vydalo nakladatelstvo Ikar aj slovenský preklad: GLADWELL, Malcom: Bod zlomu, o malých zmenách s veľkými následkami: Ikar, 2013. ISBN 978-80-551-3647-9
Kniha sa snaží objasniť a vysvetliť „záhadné“ sociologické zmeny každodenného života. „Myšlienky, výrobky, informácie, alebo spôsoby správania sa šíria podobne ako vírusy“, epidémiou.

First Published

2000

Member Reviews Write your own review

trade4life

Trade4life

Sehr unterhaltsam und gleichzeitig informatives Buch über die Entstehung größer Bewegungen/Trends . Anhand historischer Beispiele in unterschiedlichen Bereichen (Mode, Kriminalitätsbekämpfung, Widerstand im Bürgerkrieg usw.) lernt der Leser, warum aus scheinbar kleinen, unwichtigen Dingen Großes entstehen kann. Nicht nur aus Sicht der Gesellschaft, sondern auch für das eigene Tun eine gute Inspirationsquelle wie ich finde..

0 Responses posted in October
Log in to comment