Blurb

Pýcha a predsudok je najznámejší román anglickej spisovateľky Jane Austenovej a jeden z najpopulárnejších románov anglickej literatúry vôbec. Prvú verziu románu Austenová napísala v rokoch 1796 – 1797 pod názvom Prvé dojmy, v tejto podobe ho však nikdy nevydala, pretože sa preň Austenovej nepodarilo nájsť vydavateľa. Po vydaní románu Rozum a cit sa k rukopisu Austenová vrátila, prepracovala ho, takže bol román nakoniec publikovaný 28. januára 1813 pod názvom „Pýcha a predsudok“.
Hlavné postavy románu sú mladá, dôvtipná a citlivá Elizabeth Benettová, stelesňujúca samu autorku, a inteligentný, ale neprístupný a navonok necitlivý pán Fitzwilliam Darcy. Román popisuje postupné prekonávanie vlastnej pýchy a zbavovanie sa predsudkov zo strany oboch hrdinov, ktoré - bez toho aby to sami vedeli - prekonáva predovšetkým ich vzájomná láska.

First Published

1813

Member Reviews Write your own review

elyse.marie.riendeau

Elyse.marie.riendeau

One of my very favorite books! I love Austen's depiction of the intelligent and strong-willed Elizabeth. I also adore the themes that the book shows about wealth, staying true to yourself, courting, and love. Other characters, such as Mr. Darcy and Jane, are well developed. Finally, I really like the language; I find it flowery, but still easy enough to understand.

0 Responses posted in March
JessicaGarcia

Jessicagarcia

Delicada e perspicaz, esta obra é reflexo de comportamentos atemporais humanos; as relações e os conflitos presentes na narrativa descrevem o amadurecimento do caráter, a formalidade dos interesses e a pré disposição ao julgamento (conceito). É um livro incrivelmente bem escrito, até humorado, onde o amor é a plataforma para o desenvolvimento da personalidade humana.

1 Response posted in January
larala

Larala

Really great novel! Besides the story, which is amazing, the caracters, the description of their personalities, their learning curve, all of this make this one of the best books I ever read.

0 Responses posted in January
lt.barros

Lt.barros

Perfeito, bela, porém, não obvia historia de amor, retrata bem a mulher na sociedade inglesa da época ao mesmo tempo em cria um dos principais galãs da literatura mundial.

0 Responses posted in January
Log in to comment