Kandidas

Novel, Satire by Volteras

Blurb

Kandidas, arba optimizmas prancūzų filosofo ir rašytojo Voltero apsakymas, parašytas 1759 m. Knyga pasirašyta pseudonimu Monsieur le docteur Ralph.
Pagrindinė „Kandido“ tema – teleologinės istorijos koncepcijos kritika ir su tuo susijusios blogio problemos nagrinėjimas. Aštriai kritikuojama G. V. Leibnico „optimizmo“ filosofija, apeliuojant į individualią laisvę. Požiūris į individą kaip nieko nereiškiantį istorijos atžvilgiu Volteras atrodo per daug ciniškas. Tezė, kad esamas pasaulis yra geriausias iš visų galimų yra labiausiai kritikuojama ir pajuokiama visame kūrinyje.
Pagal Leibnico ir Paskalio kritiką „Kandide“ yra ir socialinės kritikos bei utopijos elementų. Nors utopija kaip žanras nebuvo būdingas Volterui, tačiau siekdamas stipriau išreikšti socialinę kritiką tam tikrus jos elementus Volteras pasitelkia.
Socialinė kritika apsakyme išreikšta pakankamai aiškiai. Kritikuojami Europoje nuolat vykstantys žiaurūs karai, kūrinio herojaus kelyje dažnai sutinkami sukčiai, apgavikai, plėšikai, piratai, todėl susidaro įspūdis, kad kitokių žmonių net nėra.

First Published

1759

Member Reviews Write your own review

jamie

Jamie

Fav. Book

0 Responses posted in February
Log in to comment