Kvidičas amžių bėgyje

Fantasy by Džoana Rouling, Kennilworthy Whisp

Blurb

„Kvidičas amžių bėgyje“ yra išgalvota knyga, minima romanų serijoje apie berniuką burtininką Harį Poterį, kurios visas dalis parašė britų rašytoja J. K. Rowling. Ši knyga taip pat egzistuoja ir realybėje, ją parašė ta pati autorė – J. K. Rowling.
Zitos Marienės išverstas pavadinimas „Kvidičas amžių bėgyje“ neatitinka lietuvių kalbos nuostatų. Verčiant pažodžiui turėtų būti „Kvidičas per amžius“. Šitoks taip pat atitiktų ir lietuvių kalbos taisykles, bet jo prasmė labiau suprantamas kaip „Kvidičas amžinai“, o tai neatitinka autorės sumanymo.
Kuriant realiają knygą buvo bandoma kuo realiau pavaizduoti lyg ji būtų paimta iš burtininkų ir raganų mokyklos Hogvartso bibliotekos. Angliškojoje versijoje net pateikiamas lapelis, kuriame surašyti visi išgalvoti knygų serijos veikėjai, ėmę tą knygą iš bibliotekos.
Išgalvotame Hario Poterio serijos knygų pasaulyje knygos autorius minimas Kenilvozis Vispas, garsus kvidičo ekspertas. Ant realios knygos viršelio taip pat autorės vietoje yra parašytas Kennilworthy Whisp.
„Kvidičas amžių bėgyje“ pirmą kartą minimas pirmojoje serijos knygoje – Haris Poteris ir Išminties akmuo:

Member Reviews Write your own review

0 Responses posted in August
Log in to comment