Turėti ir neturėti

fiction by Ernestas Hemingvėjus

Blurb

Turėti ir neturėti yra 1937-ųjų Ernesto Hemingvėjaus novelė apie Harį Morganą, žvejų laivo kapitoną, kuris verčiasi kontrabandos gabenimu tarp Kubos ir Floridos. Novelėje Haris yra iš prigimties geras žmogus, dėl ekonominių sumetimų priverstas dirbti juodojoje rinkoje. Knygos pradžioje Harį nusamdo žvejys mėgėjas Džonsonas, kuris apgauna Harį ir, nesumokėjęs už plaukimą žvejoti, pabėga iš šalies lėktuvu prieš Hariui suvokiant, kas vyksta. Po šio įvykio, norėdamas užsidirbti pinigų šeimai išmaitinti, Haris nusprendžia pamėginti nelegaliai nugabenti Kinijos imigrantus į Floridą. Novelėje ryškūs Didžiosios depresijos padariniai: patvirkimas, "končomis" vadinami badaujantys Ki Vesto gyventojai.
Haris Morganas yra tipinis Hemingvėjaus herojus, iš pradžių atsiskleidžiantis kaip šaltakraujis žudikas, tačiau tuo pat metu jis yra mistinis, moraliai gero amerikiečio tėvo pavyzdys. Haris Morganas turi tik vieną sveiką ranką, kaip jis prarado antrąją atskleidžiama tolimesniuose knygos skyriuose; taip pat pasakojama, kaip jis, būdamas vienarankis, susidoroja su trimis Kubos banditais, kurie laiko jį įkaitu draugo Fredžio laive.

First Published

1937

Member Reviews Write your own review

austin.allen

Austin.allen

Alway a good read with Hemmingway. This one is a little simplistic. Nowhere near the larger, more substantial novels (a farewell to arms comes to mind)

0 Responses posted in May
Log in to comment