Jajko i ja

Humour by Betty MacDonald

Blurb

Jajko i ja – humorystyczny pamiętnik autorstwa Betty MacDonald. Opowiada o przygodach i codziennych trudach autorki – młodej żony, na kurzej farmie znajdującej się na odludziach Półwyspu Olimpijskiego w stanie Waszyngton.
Po raz pierwszy wydana w 1945 w Stanach Zjednoczonych z miejsca odniosła gigantyczny sukces. Już po miesiącu od pojawienia się książki na półkach, konieczny był dodruk i kontynuowany był przez kolejne dwa lata. Rok później wytwórnia Universal Studios zakupiła prawa do ekranizacji filmowej. 12 września 1946 specjalna, milionowa kopia „Jajko i ja” została ofiarowana autorce przez gubernatora stanu Waszyngton, Monrada Wallgrena. Książka doczekała się również krótkiego serialu z Patricią Kirkland w roli głównej, oraz Nancy Carroll jako jej matka. Książka i film były również inspiracją dla twórców dziesięcioodcinkowej serii Ma and Pa Kettle z Marjorie Main i Percy Kilbride.
Książka opowiada o doświadczeniach autorki związanych z pracą i życiem na małej kurzej farmie niedaleko Chimacum w północno-zachodniej części stanu Waszyngton.

First Published

1945

Member Reviews Write your own review

Be the first person to review

Log in to comment