Prosto z piekła

Graphic novel by Alan Moore, Eddie Campbell

Blurb

Prosto z piekła – angielska powieść graficzna, stworzona przez Alana Moore'a i Eddiego Campbella, rozwijająca jedną z teorii na temat osoby mordercy i motywów zabójstw dokonanych przez Kubę Rozpruwacza w Londynie w 1888 roku. Tytuł nawiązuje do pierwszych słów z listu, który uważany jest przez niektórych za autentyczną wiadomość wysłaną policji przez zabójcę. Prosto z piekła jest wielowątkową próbą rekonstrukcji zdarzeń z tamtego okresu. Pierwotnie powieść ukazała się w 10 albumach w latach 1991–1996, które zebrano w jeden, blisko 600-stronicowy tom opublikowany w 1999 roku nakładem wydawnictwa Top Shelf Productions. W tej formie ukazało się w 2008 roku wydanie polskie, nakładem wydawnictwa timof i cisi wspólnicy.
Prosto z piekła otrzymało wiele nagród, m.in. nagrodę krytyków na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w 2001 roku.
Na podstawie powieści powstał film pt. Z piekła rodem.

First Published

1989

Member Reviews Write your own review

Catskinner

Catskinner

Buy the collected graphic novel; Moore's commentary at the end is easily a 10, and worth the price of admission, not to mention being arguably longer then the actual comic.

0 Responses posted in October
Log in to comment