Zaginiony symbol

Novel, Thriller by Dan Brown

Blurb

Zaginiony symbol – powieść Dana Browna, trzecia z książek opowiadająca o Robercie Langdonie, harwardzkim specjaliście od symboli. Roboczy tytuł powieści to The Salomon Key. Akcja książki rozgrywa się w Waszyngtonie w ciągu dwunastu godzin, zaś fabuła koncentruje się na stowarzyszeniu wolnomularzy.
Powstającą przez kilka lat książkę pierwotnie zapowiadano na rok 2006, jednakże premierę wielokrotnie przekładano. Ostatecznie książka zadebiutowała na rynku amerykańskim 15 września 2009 roku w sześciu i pół milionach egzemplarzy, co stanowi najwyższy premierowy nakład jej wydawcy, Random House. Amerykański wydawca Browna opisuje Zaginiony symbol jako „znakomity i wciągający thriller”, na który „warto było tyle czekać”. W dniu premiery w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii sprzedano ponad milion egzemplarzy, co sprawiło, że Zaginiony symbol został najszybciej sprzedającą się powieścią dla dorosłych w historii.

First Published

2009

Member Reviews Write your own review

Mareleon

Mareleon

Im Vergleich zu den Vorgängern nicht wirklich gut...

0 Responses posted in January
Bailley

Bailley

I couldn't put this book down while reading it, but was disappointed a little in the ending. I enjoy reading Dan Brown's books and the rest of the book was suspenseful and a good read!

0 Responses posted in August
Log in to comment