Улісс

Novel by Джеймс Джойс

Blurb

Улі́сс — роман ірландського письменника Джеймса Джойса, вперше друкувався частинами в США в журналі The Little Review з березня 1918 р. по грудень 1920 р., роман в цілому опублікований Сільвією Біч 2 лютого 1922, в Парижі. Роман вважається найвизначнішим твором модернізму.
«Улісс» — це хроніка подорожі Дубліном головного персонажу роману Леопольда Блума протягом одного дня, 16 червня 1904. Назва пов'язується з героєм поеми Гомера Одіссеєм. Є багато паралелей, явних і прихованих між двома творами, наприклад Леопольд Блум — Одіссей, Моллі Блум — Пенелопа, Стівен Дедал — Телемах. 16 червня святкується фанатами Джойса як День Блума .
Улісс складається з 250,000 слів зі словника, який містить 30,000 слів, основні видання налічують від 644 до 1000 сторінок. Поділений на 18 «епізодів», об'єднаних в три частини, як це прийнято в більшості наукових кіл, роман є суб'єктом багатьох полемік і уважного дослідження з моменту його публікації, починаючи з давніх звинувачень в непристойності до триваючих текстологічних «Джойсівських війн».

First Published

1922

Member Reviews Write your own review

Be the first person to review

Log in to comment