Як важливо бути серйозним

by Оскар Уайльд

Blurb

«Як важливо бути серйозним. Несерйозна комедія для серйозних людей» — комедійна п'єса Оскара Вайльда на чотири дії, в якій автор висміює лицемірство і святенництво вікторіанської епохи. Прем'єра вистави відбулася в театрі Сент-Джеймс 14 лютого 1895 року.
Це комедія-фарс, головними героями якого є Джон Вордінг та Алджернон Монкриф. Обоє молодиків по черзі представляються вигаданим Ернестом Вордінгом, щоб уникнути обтяжливих чи незручних для них соціальних умовностей і зобов'язань, що викликає кумедні непорозуміння. Твір містить присвяту літературному критику Роберту Болдіну Россу.
Назва п'єси є каламбуром. Англійський прикметник «earnest», що має значення «серйозний, поважний; щирий, палкий», за звучанням дуже схожий на чоловіче ім'я Ернест, яким називають себе обидва головних герої. Співзвучність сприяє несвідомому очікуванню серйозності, відповідальності, рішучості, щирості і поважності від персонажів, але саме завдяки цьому створюється стилістичний ефект іронії — жоден з героїв не має таких якостей, навпаки, вони прагнуть уникнути будь-яких соціальних зобов'язань.

Member Reviews Write your own review

mehdikun1

Mehdikun1

Liked the way Wilde tried to mockup the Way People used to think about Marriage

0 Responses posted in October
poppy8

Poppy8

A surprisingly funny story.

0 Responses posted in December
Log in to comment