עמודי תבל

Novel, Historical fiction by קן פולט

Blurb

עמודי תבל הוא רומן היסטורי שנכתב על ידי הסופר האנגלי קן פולט. עלילתו של הרומן נמשכת עשרות שנים, כאשר ברקע בניית קתדרלה בקינגסברידג'. הרומן מתרחש במהלך המאה ה-12 בתקופת מלחמת אזרחים שכונתה האנרכיה, ומכסה את התקופה שבין טביעת הספינה הלבנה ועד להירצחו של תומאס בקט.
בהקדמה לספר מתוודה פולט על משיכתו הרבה לקתדרלות ולבנייתן, ואף מגלה כי השקיע זמן רב בביקור בקתדרלות עתיקות ברחבי אירופה. לא פלא, אפוא, שעלילת הסיפור סבה סביב בנייתה של קתדרלה בעיר קינגסברידג', דרך עיניהם של אמני בניין ואדריכלים. מבחינה זו מפליא פולט בתיאור מדויק של המהפך הדרמטי שהתחולל באירופה, עם המעבר מבניית קתדרלות בסגנון הרומנסקי לבנייה בסגנון הגותי, וזאת מבלי להזכיר את שני הביטויים הנ"ל אפילו פעם אחת לכל אורך הספר.
כאשר פורסם הרומן בשנת 1989 הפתיע פולט את קוראיו שכן טרם פרסום הספר הוא היה ידוע בספרי המתח שלו. למרות זאת הספר היה לרב-המכר הנמכר ביותר של פולט. בסוף שנת 2004 הודיע פולט באתרו הרשמי על כתיבת ספר המשך, "World Without End", הספר יצא לאור בסוף שנת 2007, ובו מתוארים חייהם של ארבעה מילדי קינגסברידג', אחד מהם בנאי גאון המשפץ את הקתדרלה שנבנתה מאתים שנה קודם לכן.
ב-2010 שודרה מיני סדרה המבוססת על הספר, בהפקתם של רידלי וטוני סקוט. קן פולט שיחק בסדרה בתפקיד אורח.

First Published

1989

Member Reviews Write your own review

elberethvarda

Elberethvarda

This book gave me lots of emotions and I felt very connected to all the characters. I enjoyed being able to see the mentality of everyone, from heroes to villains as they see themselves. I didn't know what to expect from this book, but I couldn't put it down. A very enjoyable read!

0 Responses posted in May
Mareleon

Mareleon

schön lang

0 Responses posted in January
AldaSilva

Aldasilva

great book

0 Responses posted in January
otis

Otis

Great book

0 Responses posted in January
Log in to comment