Bovarī kundze

Novel by Heribert Walter

Blurb

Bovarī kundze ir 1857. gadā franču rakstnieka un dramaturga Gistava Flobēra sarakstīts romāns. To nereti uzskata par viņa meistardarbu. Romāna centrā ir ārsta sieva Emma Bovarī, kura ielaižas ārpuslaulības romānos un dzīvo pāri saviem līdzekļiem, lai pasargātu sevi no provinciālas dzīves banalitātes un tukšuma. Lai gan darba sižets ir samērā vienkāršs, pat arhetipisks, romāna dziļākā būtība slēpjas tā sīkumos un slēptajās niansēs. Flobēra rakstībai bija raksturīgs perfekcionisms un viņš vienmēr apgalvo, ka meklē le mot juste.
Neilgi pēc darba izdošanas tas tika kritizēts par pārspīlēto neķītrības attēlojumu, kas noveda pie tiesas procesa 1857. gada janvārī, kā rezultātā romāns kļuva bēdīgi slavens. Pēc tiesas attaisnojošā sprieduma 1857. gada februārī tas kļuva par bestselleru un līdz pat mūsdienām neapšaubāmi uzskatāms par spilgtu reālisma pirmssākumu darbu un vienu no visietekmīgakajiem romāniem pasaules literatūrā.
2007. gada mūsdienu rakstnieku aptauja The Top Ten, atzina "Bovarī kundzi" par otru labāko romānu, kāds jebkad uzrakstīts. Par pirmo atzina Ļeva Tolstoja darbu "Anna Kareņina".

First Published

1856

Member Reviews Write your own review

Be the first person to review

Log in to comment