Brisingr

Novel, Fantasy by Christopher Paolini

Blurb

Brisingr, Christopher Paolini'ye ait olan Miras Döngüsü kitap dizisinin üçüncü kitabı ve ikinci kitap Eldest'in devam kitabıdır. Amerika Birleşik Devletleri ve birçok ülkede-Türkiye'de dahil olmak üzere-20 Eylül 2008'de piyasaya sürülmüştür. Bu kitabın, Christopher Paolini'nin dizinin bir kitapta sonlanabilemeyeceği üstündeki kararından önce, son kitap olduğu sanılıyordu. Ancak, Miras Döngüsü, son bir kitapla devam edecek ve son bulacak. Bu kitap hakkında çeşitli söylentiler vardır.
Brisingr Eragon ve ejderhası Saphira'nın zalim kral Galbatorix'i devirmeye çalıştıkları macerayla devam eder. Eragon efsanevi Ejderha Süvarilerinden bir tanesidir. Ejderha Süvarilerinin, varoluşlarından beri ve Galbatorix çıkıncaya dek, görevi hikâyenin geçtiği Alagaësia'da barışı sağlamaktır. Brisingr, bir önceki kitap Eldest'in bittiği yerden hemen sonra başlar.
ABD'de Alfred A.Knopf tarafından basılmış ve piyasaya ilk çıktığı gün 550 bin kopya satmıştır. Türkiye'de kitap, Altın Kitaplar tarafından basılmış, kitabın çevirmenliğini ise serinin daha önceki kitaplarını da Türkçeye kazandıran Zeliha İyidoğan Babayiğit yapmıştır.

First Published

2008

Member Reviews Write your own review

flamfranky

Flamfranky

the biggest plot twist for me is when i read the last page and knowing this is not a trilogi and the story continue in fourth book.

0 Responses posted in February
Umberon

Umberon

YASSSSSSS!

0 Responses posted in February
Log in to comment