Blurb

Bouře je nejznámější divadelní romance proslulého anglického básníka a dramatika Williama Shakespeara. Hra byla napsána roku 1611 a je zároveň poslední samostatně napsanou hrou autora, dále napsal jen hry ve spolupráci s dramatikem Johnem Fletchrem.
Děj se odehrává na ostrově, který se nápadně podobá politické utopii. Délka hry je 2275 řádků, patří tedy ke kratším autorovým hrám. O hlavní postavě lze říci, že je autorovým alter egem. V závěrečném monologu se Prospero loučí se svými kouzly. Shakespeare se loučí s kariérou divadelníka, děkuje svým divákům a upozorňuje na svůj návrat z Londýna do rodného Stratfordu nad Avonou, kde pět let po napsání hry umírá.

First Published

1623

Member Reviews Write your own review

emariporzee

Emariporzee

Thank you so much for making me smile while reading your book. such a compelling story. If you have some great stories like this one, you can publish it on Novel Star, just submit your story to [email protected] or [email protected]

0 Responses posted 8 hours ago
cariza

Cariza

These are the type of stories I love to read. I hope I can see your work in NovelStar. There are also a lot of talented writers in that platform. You may check their group on Facebook.

0 Responses posted 2 days ago
Log in to comment