Jonathan Strange & pan Norrell

Novel, Fantasy by José Antonio Arantes, Portia Rosenberg, Susanna Clarková

Blurb

Jonathan Strange & pan Norrell je prvotina britské autorky Susanny Clarkové. Poprvé byla publikována 8. září 2004 v Americe a poté ve Velké Británii 20. září téhož roku. Britskou verzi vydalo nakladatelství Bloomsbury Publishing, známé mimo jiné vydáváním knih o kouzelnickém učni Harry Potterovi.
Děj se odehrává v Anglii během napoleonských válek alternativního 19. století. Celý příběh je založen na existenci magie, která se po stovkách let vrací do Velké Británie. Vypráví také o bouřlivých vztazích mezi dvojicí smyšlených čarodějů té doby. Příběh včleňuje historické události a osobnosti do fiktivní a alternativní reality. Mezi osobnosti, které se objevují v knize patří například první vévoda z Wellingtonu Arthur Wellesley, básník George Gordon Byron nebo anglický král Jiří III.
V knize je roztroušeno velké množství poznámek pod čarou s referencemi na bezpočet fiktivních knih, odkazy jsou vedeny převážně na fiktivní biografie či knihy o magii či magie. V některých částech knihy je více textu v poznámkách pod čarou než ve vlastním "hlavním" textu. V knize můžete narazit na ilustrace Portie Rosenbergové.

First Published

2004

Member Reviews Write your own review

tinimini

Tinimini

Mir hat's viel Spaß gemacht, das gegenseitige 'Gezicke' der beiden Hauptfiguren mitzu verfolgen. Sehr unterhaltsam, ohne flach zu sein.

0 Responses posted in July
Log in to comment