Konec civilizace

Dystopia, Novel by Aldous Huxley, Fred Fordham

Blurb

Konec civilizace: aneb Překrásný nový svět, v prvním překladu Konec civilisace, v originálu Brave New World, je antiutopický sci-fi román anglického autora Aldouse Huxleyho. Autor román sepsal roku 1931 a vydal v roce 1932. V češtině vyšel o rok později pod názvem Konec civilisace, ale většího zájmu se dočkal až pozdější překlad od překladatelské dvojice Josef Kostohryz a Stanislav Berounský v roce 1970.
Děj románu se odehrává v Londýně v roce 2540, kde se objevují motivy pokroku v reprodukční medicíně, učení ve spánku a jejich dopad na společnost. Autor popisuje společnost, která uměle zvyšuje svoji spokojenost za cenu ztráty citů a emocí. Tuto společnost následně konfrontuje s člověkem, který tímto vývojem neprošel.
Myšlenky z knihy autor později doplnil a rozvinul v eseji Brave New World Revisited a ve svém posledním románu Ostrov.

First Published

1932

Member Reviews Write your own review

xie.zhavia

Xie.zhavia

Hi watch this! https://www.youtube.com/watch?v=ljOSF_byl80&t=0s

0 Responses posted in February
nick.embrey

Nick.embrey

Good despite itself, as the only really sympathetic character is Lenina. The whole cast of protagonists make their case even more ridiculous than it would already be.

0 Responses posted in May
cirrusstratus

Cirrusstratus

Düster und in einigen Punkten erschreckend genau auf den Punkt. Leider hat es in vielen Abschnitten echte Längen. Regt aber dennoch auch zum nachdenken an.

0 Responses posted in January
Thiago1979

Thiago1979

ótimo livro

0 Responses posted in January
KlauDa

Klauda

Misfritz.com informiert Was gefällt, ist das Kolorit, wie er Zeitgenössisches abfackelt. Dann wiederum nervt er, schreibt einfach aus der Wikipedia ab, langweilt mit pseudo-wissenschaftlicher Sprache. Problem: Er kann nicht wirklich schreiben.

0 Responses posted in December
Log in to comment