Brahms’ı Sever misiniz?

by Françoise Sagan

Blurb

Brahms'ı Sever misiniz?, Fransız yazar Françoise Sagan'ın 1959 tarihinde yayımladığı aşk romanıdır. Özgün dilindeki adı Aimez-vous Brahms? olan roman Fransa'da çıktığı aynı yıl Türkiye'de de "Türkiye Yayınevi" tarafından yayımlandı.
Romanlarında genelde varlıklı ve havalı kentsoyluların güçlü romantik ilişkilerine yer vermiş olan ve bu nedenle son zamanlarında "light kadın romanlarının yazarı" olarak anılan Fransız yazar Françoise Sagan'ın 1959 yılında kaleme aldığı çok satan romanı Aimez-vous Brahms?, tipik olgun kadın-genç erkek ilişkisini ele almaktadır.
Romanda çapkınlıklarıyla kendisini bıktıran ve sık sık ihmal eden uzatmalı sevgilisi Roger'le Paris'te yaşayan orta yaşlı, başarılı iç dekoratör Paula'nın teselliyi Amerikalı bir müşterisinin genç oğlu Philip'te bulması anlatılmaktadır. Paula kendisine kompliman yapan bu nazik gençle bir aşk yaşarken, aklı başına gelen Roger önce çapkınlıklarına son vereceğine söz verip sonra da Paula'ya evlenme teklif ederek onu tekrar kazanma çabasına girecektir.

Member Reviews Write your own review

Be the first person to review

Log in to comment