Anna Karenina

Novel by Lev Tolstoi

Blurb

"Anna Karenina" on vene kirjaniku Lev Tolstoi romaan, mis esmakordselt avaldati aastail 1875–1877 järjejutuna ajakirjas Russkii Vestnik, kuid ajakirja toimetaja Mihhail Katkovi tülide tõttu Tolstoiga ei avaldatud romaani täies mahus. Aastal 1878 töötas Tolstoi "Anna Karenina" põhjalikult ümber ning samal aastal ilmus see ka raamatu kujul.
Teost peetakse üheks realismi tippsaavutuseks, Tolstoi nimetas seda raamatut oma esimeseks "tõeliseks" romaaniks. Raamatu peategelase Anna Karenina prototüübiks oli osaliselt Aleksandr Puškini vanem tütar Marija Hartung. Tolstoi oli Marijaga kohtunud lõunalauas ka isiklikult.
Enamik vene kriitikuid peab raamatut kõrgkihi elu ja armusuhete lahkamiseks. Fjodor Dostojevski nimetab oma "Kirjaniku päevikus" teost aga tõeliseks kunstiteoseks.
Ajakirja Time 2007. aasta jaanuarinumber nimetab "Anna Kareninat" kõigi aegade suurimaks raamatuks
"Anna Karenina" põhjal on tehtud hulgaliselt filme. Ühed kuulsaimad on 1927. aastal linastunud film "Love" ja 1935. aasta ekraniseering, mille mõlemas mängib peaosalist Anna Kareninat Greta Garbo.

First Published

1877

Member Reviews Write your own review

artursawicki

Artursawicki

Didn't think I will love the book so much, read in polish which in my opinion doesn't take anything away from the original.

0 Responses posted in January
Log in to comment