Kuritöö ja karistus

Novel, Psychological novel by Fjodor Dostojevski

Blurb

"Kuritöö ja karistus" on vene kirjaniku Fjodor Dostojevski psühholoogiline romaan. Raamatuna ilmus 1866. aastal. Lev Tolstoi epopöa "Sõda ja rahu" kõrval on seda peetud üheks tuntumaks ja mõjukamaks vene romaaniks.
Dostojevski alustas romaani kirjutamist 1865. aasta suvel. Mängusõltuvuse tõttu oli kirjanik raskes rahalises olukorras. Just oli surnud ta vend Mihhail ning lisaks oli Dostojevski laenuandjatele võlgu suure summa raha. Olukorra lahendamiseks kirjutas Dostojevski kirjastaja Katkoviga alla lepingu, mis pidi ta võlad pärast romaani ilmumist tasuma.
Dostojevski tahtis raamatus lahata alkoholisõltuvust ja kuritöö psühholoogilisi tagajärgi ning need saidki romaani peamisteks joonteks.
"Kuritöö ja karistus" on koos epiloogiga jaotatud kuude ossa. On märgatud, et raamatus on omapärane sümmeetria: kolm esimest osa jutustavad kuritööst ja kolm viimast karistusest. Lisaks on peategelaste nimedel vene originaaltekstis n-ö topelttähendus. Näiteks tähendab Raskolnikov vene keeles lõhestatust, Razumihhin mõistlikkust ja Lužin lompi.
Eesti keelde tõlkis romaani A. H. Tammsaare 1929. aastal. Raamatul oli Tammsaare loomingule suur mõju.

First Published

1866

Member Reviews Write your own review

jean.carlo.grandas.franco

Jean.carlo.grandas.franco

There is only one word to describe this book: Masterpiece!, it is one of the best readings i've ever had and i'm just wondering to restart it once again.

0 Responses posted in August
minda.whiteley.1

Minda.whiteley.1

TO Difficult to understand

0 Responses posted in February
Log in to comment